1. Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Prowadzi je ks. Przemysław Pilarski z Włocławka – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży, którego serdecznie witamy i obejmujemy naszą modlitwą. W poniedziałek i wtorek Msze Św. o godz. 9.00, 16.30 i 18.00. Na godzinę 16.30 zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej. W poniedziałek i wtorek, pół godziny przed każdą Mszą, sakrament pokuty.
We wtorek na Mszę o godz. 9.00 zapraszamy osoby starsze i chore. Sprawowany będzie sakrament chorych. Możemy też zgłaszać osoby chore w domach. Udamy się do nich z posługą sakramentalną w sobotę, 16 grudnia, od godz. 9.00.

2. Roraty ku czci Matki Bożej w poniedziałek o godz. 16.30 z udziałem dzieci, a od środy według ustalonego porządku

3. Zachęcamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie parafialnym na „najpiękniejszą bombkę bożonarodzeniową”. Pracami konkursowymi pragniemy udekorować jedną z choinek, które będą się znajdować w naszej świątyni. Podpisane prace konkursowe (imię, nazwisko oraz klasa) proszę przynosić i składać w zakrystii po każdej Mszy Świętej roratniej oraz po Mszach Świętych niedzielnych. Rozstrzygnięcie konkursu 31 grudnia na Mszy Świętej o godz. 11.00.

4. Dziś Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Ofiarą do puszki możemy wesprzeć Kościół na Wschodzie.

5. Jak co roku na święta Bożego Narodzenia chcemy przygotować paczki dla najbiedniejszych. Kto chciałby się przyłączyć do tej akcji może złożyć ofiarę do puszki w kościele z napisem „Akcja Charytatywna”.

6. Dziś na Mszy Św. o godz. 11.00 poświecenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św., a po Mszy spotkanie.

7. Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Dochód zasili fundusz ministrancki.

8. Wychodząc ze świątyni możemy zaopatrzyć się w prasę katolicką. Możemy też nabyć świece Caritas w ramach „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. A u Pana Organisty nabyć opłatki na stół wigilijny

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i tygodnia, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie.

10. W minionym tygodniu odeszły do Pana: śp. Halina Kopa i śp. Elżbieta Krajcer. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłe polecamy w naszej modlitwie. Wieczny odpoczynek …