1. Dzisiejsza Niedziela, kończąca Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia. Jest to patronalne święto Caritas. Doświadczając miłosierdzia Bożego (szczególnie w sakramencie pokuty), sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Ofiary dzisiaj zbierane będą przeznaczone na cele charytatywne w diecezji.

2. Jutro Uroczystość Zwiastowania NMP, przeniesiona z 25 marca, ze względu na Wielki Tydzień i Oktawę Wielkanocy. Z tej racji Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Włocławskiej i Stowarzyszenie dla Życia i Rodziny w Zduńskiej Woli, zapraszają jutro, 8 kwietnia, o godz. 9.30 do Bazyliki Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli, na diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia i XX Narodowego Dnia Życia. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tej uroczystości, szczególnie tych, którzy podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Szczegółowy program w gablotach.

3. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.

4. Od piątku będą gościć w naszej parafii relikwie bł. Carlo Acutisa, który na skutek ciężkiej choroby odszedł z tego świata w wieku zaledwie 15 lat w 2006 r. Został ogłoszony błogosławionym Kościoła przez papieża Franciszka w 2020 r. Jego droga do świętości wiodła przez Eucharystię; był rozkochany we Mszy Świętej, miał głębokie nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny, na miarę możliwości młodego człowieka świadczył pomoc ubogim, a nowoczesną technologię używał do szerzenia wiary. Wykorzystajmy ten czas na rozpalenie i ożywienie życia eucharystycznego w naszej parafii.
Wraz z relikwiami przybędzie do nas wystawa CUDA EUCHARYSTYCZNE – są to materiały internetowe autorstwa Carlo Acutisa na temat obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

5. Gościmy dzisiaj duet wokalny z Tarnopola na Ukrainie. Swoim śpiewem ubogacą liturgię każdej Mszy. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć płyty i pamiątki, a dochód będzie przeznaczony na sierociniec w Bereżanach, w którym mieszka 136 osób, z różnych kategorii wiekowych. Jednocześnie można przynieść używane rzeczy i buty, z przeznaczeniem dla mieszkańców sierocińca.

6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Św. Przypominamy, że I Komunia Św. będzie 26 maja 2024 r. o godz. 10.30, a Komunia Rocznicowa – 19 maja 2024 r., o godz. 11.00.

7. Wyjazd na pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę, 13 kwietnia, o godz. 6.45.

8. Wychodząc ze świątyni możemy zaopatrzyć się w prasę katolicką.

9. W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Zuzanna Kaczmarek z Poręb. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy w naszej modlitwie. Wieczny odpoczynek …