1. Zapraszamy na Roraty ku czci NMP. W poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00 (górny kościół). Dzieci prosimy, aby przychodziły z zapalonymi lampionami. W sobotę Roraty o godz. 7.00 w dolnym kościele.

2. W niedzielę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zasiadając do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii, dzieleniu się opłatkiem i śpiewaniu kolęd. Pamiętajmy, aby wieczerza była postna i bez alkoholu. Pasterka w niedzielę o 24.00.

3. Zachęcamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie parafialnym na „najpiękniejszą bombkę bożonarodzeniową”. Pracami konkursowymi pragniemy udekorować jedną z choinek, które będą się znajdować w naszej świątyni. Podpisane prace konkursowe (imię, nazwisko oraz klasa) proszę przynosić i składać w zakrystii po każdej Mszy Świętej roratnej oraz po Mszach Świętych niedzielnych. Rozstrzygnięcie konkursu 31 grudnia na Mszy Świętej o godz. 11.00.

4. Dziękujemy ofiarodawczyni za piękne bombki ażurowe.

5. Jutro chcemy zakupić żywność na paczki świąteczne dla potrzebujących. Kto chciałby się przyłączyć do tej akcji może jeszcze złożyć ofiarę do puszki w kościele z napisem „Akcja Charytatywna”. Za ofiary złożone do tej pory – Bóg zapłać

6. Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Dochód zasili fundusz ministrancki. Ofiara dobrowolna.

7. Wychodząc ze świątyni możemy zaopatrzyć się w prasę katolicką. Możemy też nabyć świece Caritas w ramach „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. A u Pana Organisty nabyć opłatki na stół wigilijny.

8. Parafia św. Pawła zaprasza do nawiedzenia żywego żłóbka w dniach 24-31 grudnia.

9. W tym roku powracamy do tradycyjnej kolędy. Chcemy nawiedzić parafian w domach i zanieść im Boże błogosławieństwo. Jest to czas wspólnej modlitwy, ale też sposobność do rozmowy, do wymiany spostrzeżeń, opinii, oczekiwań, sugestii (do czego zachęcamy). Rozpoczniemy w czwartek, 28 grudnia.

Plan wizyty duszpasterskiej:

Czwartek, 28.12

od godz. 9.00 Marżynek
od godz. 16.00 ul. Wieniawskiego 1, 3, 3a
ul. Reymonta, Sienkiewicza, Poświatowskiej i Jasnorzewskiej

Piątek, 29.12

od godz. 9.00 Ogrodzisko
od godz. 16.00 ul. Paderewskiego 3, 5, 7, 11, 13

Sobota, 30.12

od godz. 9.00 Paprotnia

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i tygodnia, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie.