1. Dzisiejsza, III Niedziela wielkanocna to Niedziela Biblijna. Rozpoczyna ona Tydzień Biblijny. Kościół przypomina nam o roli Pisma Świętego w naszym życiu i zachęca do systematycznej lektury.

2. W dniach 12-20 kwietnia 2024, w naszej parafii, odbywa się peregrynacja relikwii bł. Carlo Acutisa (1991-2006). Ewangelizował poprzez internet i stworzył międzynarodową wystawę na temat Cudów eucharystycznych, która poruszyła serca wielu ludzi, pomagając im zbliżyć się do Boga. Może być wzorem do naśladowania nie tylko dla młodych ludzi, ale dla każdego człowieka, gdyż poprzez swoje życie dał nam niezwykły przykład miłości do Boga i ludzi.

Jednocześnie można zobaczyć wystawę CUDA EUCHARYSTYCZNE – są to materiały internetowe autorstwa Carlo Acutisa, na temat obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Program peregrynacji:

Piątek, 12.04.2024, godz. 18.00 – Msza Św. i wprowadzenie relikwii

Niedziela 14.04.2024 – ucałowanie relikwii po każdej Mszy Św.

Wtorek, 16.04.2024, godz. 19.00 – projekcja filmu o bł. Carlo Acutisie pt. „Niebo nie może czekać” (w dolnym kościele)

Czwartek, 18.04.2024

godz. 15.00 – Koronka do Bożego miłosierdzia i czuwanie przy relikwiach
godz. 17.30 – Różaniec
godz. 18.00 – Msza Św. o Najświętszej Eucharystii
po Mszy Św. – konferencja o bł. Carlo oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

W czwartek na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy, dzieci i młodzież, których patronem jest bł. Carlo. Szczególną zachętę kierujemy do dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i młodzieży klas VII i VIII, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
Nowenna do bł. Carlo Acutisa: od piątku 12.04. do soboty 20.04., po Mszy wieczornej

3. W kwietniu bieżącego roku przypada rocznica Nawiedzenia Kopii Ikony Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii. Z tej racji, w niedzielę 21 kwietnia, gościć będziemy w naszych wspólnocie ojca Pawła Subika, paulina, kustosza Ikony Jasnogórskiej, który tego dnia, podczas każdej Mszy Świętej, głosił będzie Słowo Boże.
A wieczorem, o godzinie 20:00, poprowadzi modlitwę podczas koncertu „Uwielbienie za Nawiedzenie” w wykonaniu Karoliny i Adama Senderowskich z  zespołem. Koncert zakończy się zawierzeniem parafii Matce Bożej.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Św. A za tydzień, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

5. Organizowana jest pielgrzymka do Kodnia i okolic oraz do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie w dniach 27 – 28 kwietnia. Szczegóły na plakacie.

6. Wychodząc ze świątyni możemy zaopatrzyć się w prasę katolicką.

7. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Józef Kosecki z Paprotni, śp. Kazimierz Rudowski z ul. Zduńskiej, Janina Maniowska z ul. Iwaszkiewicza. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy w modlitwie. Wieczny odpoczynek …