1. Zaproszenie na uroczystości zakończenia Nawiedzenia Matki Bożej i Jubileuszu 900-lecia Diecezji Włocławskiej…
Parafie zduńskowolskie organizują wspólny wyjazd na zakończenie Nawiedzenia do Katedry włocławskiej dnia 16 marca 2024 r.. Przyjmujemy zapisy.

Natomiast 13 kwietnia organizujemy parafialną pielgrzymkę do Częstochowy, w ramach Diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę, jako dziękczynienie za Nawiedzenie Matki Bożej w parafiach naszej Diecezji. Zapisy w kancelarii parafialnej.

2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale – w każdą niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Droga krzyżowa – w piątki o godz. 17.30; na zakończenie Drogi krzyżowej zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można je również złożyć do puszki przy Krzyżu adoracji codziennej. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W najbliższy piątek o godz. 19.00, w naszej świątyni, Droga krzyżowa dla młodzieży z całej Zduńskiej Woli. Zapraszamy uczniów klas VII i VIII, uczniów szkół średnich, studentów i starszych.

3. Za tydzień, po Mszy Św. o godz. 11.00, spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. A po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie z uczniami klas VIII, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

4. Za tydzień rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Karol Łazik. Plan rekolekcji znajduje się jest w gablotach i na stronie internetowej parafii.

5. Spotkanie wspólnoty wdów i wdowców w środę po Mszy Św. wieczornej.

6. Ofiary składane do puszek w kościele z napisem JAŁMUŻNA POSTNA przeznaczymy na paczki świąteczne dla najbiedniejszych.

7. Aktorzy Amatorskiego Teatru Cultus zapraszają na przedstawienie Męki Pańskiej w niedzielę 10 marca w kościele św. Pawła o godz. 18.00 i w niedzielę 17 marca w naszej świątyni o godz. 19.00. Wychodząc ze świątyni możemy zaopatrzyć się w prasę katolicką.

8. W kiosku są do nabycia Baranki wielkanocne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dzieła prowadzone przez Caritas Polska. Cena 10 zł.

Ksiądz biskup zwraca się także z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dla włocławskiej Caritas. Przekazując nawet niewielką sumę udziela się realnego wsparcia dzieciom, samotnym matkom, rodzicom po stracie dziecka, osobom
w kryzysie bezdomności, mieszkańcom schronisk, seniorom, uchodźcom.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i tygodnia, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie.