1. Dziś Wigilia Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zasiadając do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii, dzieleniu się opłatkiem i śpiewaniu kolęd. Pamiętajmy, aby wieczerza była postna i bez alkoholu. Pasterka o 24.00.
W Boże Narodzenie pierwsza Msza Św. o godz. 9.00
W drugi dzień świąteczny, św. Szczepana DM – porządek niedzielny

2. W przyszłą niedzielę Święto Św. Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Modlić się będziemy za małżeństwa i rodziny w naszej parafii. To również ostatni dzień roku kalendarzowego. Wieczorem będą odprawione dwie Msze Św. – wyjątkowo o godz. 17.00. W pierwszej będziemy dziękować Bogu za łaski minionego roku i przepraszać za popełnione grzechy. W drugiej polecimy Miłosiernemu Bogu wszystkich naszych Parafian zmarłych w tym roku kalendarzowym.

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na paczki świąteczne dla ubogich rodzin. Wsparliśmy 43 rodziny na sumę ponad 5.000 zł

4. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób starszych i chorych, na schodach od strony zakrystii, została zamontowana barierka.

5. Wychodząc ze świątyni możemy zaopatrzyć się w prasę katolicką. Możemy też nabyć świece Caritas w ramach „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. A u Pana Organisty nabyć opłatki na stół wigilijny.

6. Parafia św. Pawła, w dniach 24-31 grudnia, zaprasza do odwiedzenia Żywej Szopki Bożonarodzeniowej.

7. W tym roku powracamy do tradycyjnej kolędy. Chcemy nawiedzić parafian w domach i zanieść im Boże błogosławieństwo. Jest to czas wspólnej modlitwy, ale też sposobność do rozmowy, do wymiany spostrzeżeń, opinii, oczekiwań, sugestii (do czego zachęcamy). Rozpoczniemy w czwartek, 28 grudnia.
Prosimy Parafian, aby w widoczny sposób okazać, że w danym mieszkaniu oczekuje się na księdza. Stół należy nakryć białym obrusem, na nim umieścić Krzyż, świece, świeżą wodę święconą z kropidłem. W tych domach, gdzie dzieci i młodzież uczęszczają na katechezę, należy przygotować zeszyty z religii. Kolęda rano od godz. 9:00, a po południu od godz. 16.00. Prosimy, aby sołtysi zorganizowali przyjazd po księdza, także z dalszych punktów parafii, 15 minut przed rozpoczęciem kolędy.
Sprawy kancelaryjne odłóżmy na czas po kolędzie. W czasie kolędy załatwiamy tylko pogrzeby i chrzty po porannej Mszy Św. Msze Św. w dni powszednie będą sprawowane w normalnym porządku – 7.00 i 18.00

Plan wizyty duszpasterskiej:

Czwartek, 28.12. od godz. 9.00 Marżynek
od godz. 16.00 ul. Wieniawskiego 1, 3, 3a ul. Reymonta, Sienkiewicza, Poświatowskiej i Jasnorzewskiej

Piątek, 29.12. od godz. 9.00 Ogrodzisko
od godz. 16.00 ul. Paderewskiego 3, 5, 7, 11, 13

Sobota, 30.12. od godz. 9.00 Paprotnia

8. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Mirosław Kot. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy w naszej modlitwie. Wieczny odpoczynek …