1. Dziś zgromadziliśmy się w świątyni, aby sprawować pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Czytana dziś Męka Pańska wprowadza nas w tajemnice zbawcze Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Gorzkie Żale dziś o 17.00.

2. Wszystkich, którzy chcą przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zapraszamy w poniedziałek, 25 marca, na Msze o 7.00 i 18.00. Tego dnia będzie można złożyć Deklaracje DADzP. Są one wyłożone na bocznych ołtarzach. Zachęcamy parafian do włączenia się we wspólnotę modlitwy za poczęte, a zagrożone życie. Przynosimy świece.

3. ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE rozpoczynamy w WIELKI CZWARTEK. Rano w kościołach nie ma Mszy św. Odprawiane są tylko w katedrach, gdzie Biskupi konsekrują oleje święte, które będą używane przez kapłanów do posługi sakramentalnej. Liturgię Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00 a zakończymy przeniesieniem Pana Jezusa do Ciemnicy, gdzie rozpocznie się adoracja do godz. 23.00. Od godz. 21.30 tradycyjnie adoracja wspólna – Różaniec za kapłanów i o powołania do służby Bożej.

4. ADORACJĘ PANA JEZUSA W CIEMNICY w WIELKI PIĄTEK rozpoczniemy od godz. 8.30. wraz z wiernymi modlitwą brewiarzową za cały Kościół Święty: JUTRZNIĄ z GODZINĄ CZYTAŃ. Potem adoracja cały dzień. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia – początek Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
LITURGIĘ MĘKI PAŃSKIEJ ROZPOCZNIEMY o godz. 18.00 a zakończymy PROCESJĄ DO GROBU PANA JEZUSA, przy którym rozpocznie się adoracja nocna do 23.00. Kilka minut po zakończeniu Liturgii odśpiewamy Gorzkie Żale. Ofiary składane w Wielki Piątek przeznaczamy na utrzymanie Bazyliki Grobu Pana Jezusa w Jerozolimie. W Wielki Piątek przypada post ścisły, co do ilości i co, do jakości…

5. W WIELKĄ SOBOTĘ trwać będziemy na modlitwie przy GROBIE PAŃSKIM. O godz. 8.30 zapraszamy na modlitwę brewiarzową: JUTRZNIĘ z GODZINĄ CZYTAŃ.
Tego dnia nawiedzamy Grób Pana Jezusa i świecimy pokarmy na stół wielkanocny. W kościele pokarmy święcimy od 9.30 – 12.00 co pół godziny i od 13.00 do 16.00 co godzinę. Na wioskach: Ogrodzisko g. 12.00, Poręby g. 12.30, Paprotnia g. 13.00. Ofiary składane przy święconym przeznaczamy na cele parafialne. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
WIGILIĘ PASCHALNĄ która jest najważniejszą liturgią całego roku, rozpoczynamy o 20.00 → poświęcenie ognia, wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych – przynosimy świece

6. PROCESJA REZUREKCYJNA w NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO o godz. 6.00. Zapraszamy wszystkich parafian: ministrantów, asystę, grupy modlitewne, dziewczynki do sypania kwiatków i Gości. Strażaków z Paprotni prosimy ze sztandarem i do warty przy Grobie Pańskim już w Wielką Sobotę od 9.30.
Od godz. 9.00 Msze św. według porządku niedzielnego

7. Spowiedź św. codziennie do Wielkiej Środy od 17.30 i w czasie Mszy św. porannej w dolnym kościele. W czasie liturgii Triduum Paschalnego nie będzie spowiedzi. Od Wielkiego Czwartku przenosimy się do górnego kościoła.

8. 13 kwietnia organizujemy parafialną pielgrzymkę do Częstochowy, w ramach Diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę, jako dziękczynienie za Nawiedzenie Matki Bożej w parafiach naszej Diecezji. Zapisy w kancelarii parafialnej do 2 kwietnia. Koszt 60 zł.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na paczki świąteczne dla ubogich rodzin. Wsparliśmy 45 rodzin na sumę ponad 7.000 zł.

10. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00. w parafii św. Pawła w Zduńskiej Woli.

11. Wychodząc ze świątyni możemy zaopatrzyć się w prasę katolicką.

12. W środę po Mszy wieczornej zapraszamy Lektorów, Ministrantów i Rycerzy Św. Jana Pawła II na próbę przed Triduum Paschalnym.

13. Kancelaria czynna tylko do Wielkiej Środy włącznie.

14. Na rozpoczęty Wielki Tydzień życzymy wszystkim zjednoczenia z męką Zbawiciela i głębokiego przeżywania tajemnic paschalnych..