1. Życzenia Ks. Biskupa Ordynariusza

2. My, duszpasterze tej parafii, pragniemy Wam, Drodzy Parafianie i Goście, złożyć najserdeczniejsze życzenia: Niech wielkanocna radość przemienia każdy nasz dzień, każdą naszą myśl i czyn. Niech Zmartwychwstały Pan daje pokrzepienie, odwagę, otuchę i wierność Bożym wartościom. Niech Ten, który przezwyciężył śmierć, dodaje nam sił oraz nieustannie budzi naszą nadzieję.

3. Składam serdeczne podziękowania tym, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Triduum Paschalnego. Ks. Kamilowi za przygotowanie służby liturgicznej na Wielki Tydzień i Triduum Paschalne, za wykonanie Grobu Pańskiego i Ciemnicy wraz z ministrantami: Mateuszem i Adamem. Dziękuję księżom Kamilowi i Jakubowi za przewodniczenie i wykonanie, wraz z Panem Dawidem, Liturgii Godzin w Wielki Piątek i Wielką Sobotę oraz Gorzkich Żali w Wielki Piątek. Dziękuję Służbie Liturgicznej Ołtarza, Rycerzom św. Jana Pawła II, Panom Piotrowi i Pawłowi, Druhom Strażakom z Paprotni, Asyście, dziewczynkom sypiącym kwiatki. Dziękuję wszystkim wiernym za liczny udział w Triduum Paschalnym.
Dziękuję za kwiaty i ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego

4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Ofiary będą przeznaczone na KUL

5. W środę swoje imieniny obchodzi Ks. Prałat, Ryszard Kucharski. Ślemy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, życzymy zdrowia i wszelkiego dobra. Pamiętajmy w modlitwie o Solenizancie i o wszystkich Solenizantach i Jubilatach tego tygodnia.

6. W I piątek miesiąca spowiedź po południu od godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza Św., nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i uwielbienie. Oprawę muzyczną Mszy Św. i uwielbienia zapewni nam Zespół „JORDAN”.

7. W I sobotę miesiąca o godz. 17.30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP – zapraszamy Koła Żywego Różańca. Po Mszy Świętej spotkanie Kół ŻR.
Natomiast miesięczne spotkania DADzP – od kwietnia – w ostatnią sobotę miesiąca, na rannej Mszy o godz. 7.00.

8. Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia – święto ustanowione na życzenie Pana Jezusa w czasie objawień św. s. Faustynie. Od Wielkiego Piątku trwa nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Koronka do Bożego miłosierdzia: od dzisiaj do przyszłej niedzieli przed Mszą wieczorną. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na cele charytatywne.
Odpust ku czci Miłosierdzia Bożego w Kaplicy na Czechach o godz. 14.00

9. W niedzielę, 7 kwietnia, gościć będziemy trio wokalne z Tarnopola na Ukrainie. Swoim śpiewem ubogacą liturgię każdej Mszy. Jednocześnie będą prosić o pomoc dla sierocińca w Bereżanach, w którym mieszka 136 osób, z różnych kategorii wiekowych. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć płyty i pamiątki, a dochód będzie przeznaczony na sierociniec. Jednocześnie można przynieść używane rzeczy i buty, z przeznaczeniem dla mieszkańców sierocińca.

10. Od 24 do 25 kwietnia 2023 r. gościła w naszej parafii Kopia Ikony Matki Bożej Jasnogórskiej, która nawiedziła naszą diecezję i wędrowała od parafii do parafii. Był to dla naszej wspólnoty parafialnej czas szczególnej łaski. Wtedy też zrodziło się pragnienie, aby obraz Matki Bożej Jasnogórskiej nawiedził każdą rodzinę w naszej parafii. 5 października 2023 r. udaliśmy się z pielgrzymką na Jasną Górę, gdzie w czasie Apelu Jasnogórskiego zawierzyliśmy Matce Bożej naszą wspólnotę. Wtedy też przywieźliśmy Kopię Ikony Jasnogórskiej do naszej świątyni. Od tego czasu trwało duchowe przygotowanie do nawiedzenia w rodzinach.
Zwieńczeniem duchowego przygotowania będzie niedziela, 21 kwietnia 2024 r. Wtedy gościć będziemy o. Pawła Subika, paulina, kustosza Kopii Ikony Jasnogórskiej, który wygłosi do nas Słowo Boże na wszystkich Mszach. A wieczorem weźmiemy udział w koncercie uwielbieniowym Karoliny i Adama Senderowskich z zespołem.
A następnie, 25 kwietnia 2024 r., w rocznicę Nawiedzenia, rozpocznie się peregrynacja w naszych rodzinach. I etap będzie trwał od 25 kwietnia do 23 czerwca i obejmie ulice: ks. Tischnera, ks. Twardowskiego, Paprocką, Boczną, Południową, Wrzosową, Zduńską, Reymonta, Sienkiewicza, Wieniawskiego i Paderewskiego. Rodziny, które zaprosiły Maryję do swoich domów z wymienionych ulic zostaną poinformowane o dokładnej dacie nawiedzenia.

11. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Władysław Miksa z ul. Kossaka. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy w naszej modlitwie. Wieczny odpoczynek …