1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej przypomina nam o wielkim dziele zbawczym, które w naszym życiu dokonuje się przez działanie: Boga Ojca – Stworzyciela nieba i ziemi, Syna Bożego – który oddał życie za nasza zbawienie i Ducha Świętego – który towarzyszy nam każdego dnia.

2. Na Mszy św. o godz. 10.30 Pierwsza Komunia Święta dzieci z klas III. 53 dzieci przystąpiło po raz pierwszy do sakramentu pokuty i pojednania, a dziś pierwszy raz przyjęło Pana Jezusa w Komunii Świętej. Dziękuję rodzicom za przygotowanie dzieci oraz za dar ołtarza (nowe figury do żłobka), dziękuję kilku mamom za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Dziękuję ks. Jakubowi, za całoroczne przygotowanie dzieci do tej uroczystości, a także p. Renacie i p. Ewie, p Dawidowi i p. Piotrowi.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.30. Po Mszy Św. o godz. 16.30 wyruszymy z procesją eucharystyczną ulicami naszego osiedla. Tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa w Mszy Św. Prosimy o przygotowanie ołtarzy przez te same osoby i grupy jak dotychczas na ul. Iwaszkiewicza, Malczewskiego, Baczyńskiego i na placu kościelnym. Jednocześnie zachęcamy parafian do pomocy przy przygotowaniu ołtarzy. Ze względu na remont ul. Szymanowskiego trochę zmienimy trasę. Pójdziemy ulicami: Staffa, Baczyńskiego, Jaracza, Iwaszkiewicza, Malczewskiego, Baczyńskiego i Staffa. Jak co roku trasę udekorujmy znakami religijnymi.
Na procesję Bożego Ciała zapraszamy parafian i gości, strażaków z Paprotni, grupy modlitewne, asystę i dziewczynki do sypania kwiatków. Dzieci, które przystąpiły do I Komunii Św. oraz rocznicowe zapraszamy w strojach komunijnych. Próba sypania kwiatków dla dziewczynek po I Komunii, rocznicowych i pozostałych, w środę o godz. 18.50. Asysta prosi o dostarczenie kwiatków na procesję Bożego Ciała i oktawę.
Próba Liturgicznej Służby Ołtarza w środę po Mszy wieczornej.

4. Przez całą Oktawę nabożeństwo i procesja eucharystyczna po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy asystę.

5. Procesja miejska wyruszy z parafii św. Antoniego, po Mszy o godz. 11.00, w kierunku parafii Wniebowzięcia NMP.

6. Dziś dzień Matki. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie matki prosząc o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych matek o łaskę życia wiecznego.

7. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które do środy, odprawiać będziemy o godz. 17.45.

8. W I sobotę miesiąca o godz. 17.30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP – zapraszamy Koła Żywego Różańca.

9. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania ks. Kamil zaprasza w poniedziałek, 3 czerwca, o godz. 19.00. Informujemy, że bierzmowanie odbędzie się 14.06.2024, o godz. 16.00.

10. Parafia św. Pawła w Zduńskiej Woli zaprasza na Dzień Dziecka – 2 czerwca 2024 w godz. 14.30 – 16.30. Szczegóły na plakacie i na stronie parafii św. Pawła.

11. Wychodząc ze świątyni możemy zaopatrzyć się w prasę katolicką.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i tygodnia, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie.

13. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Zbigniew Marczak z ul. Baczyńskiego. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy w modlitwie. Wieczny odpoczynek …