1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Duch Święty napełnia okrąg ziemi, ale przede wszystkim pragnie znaleźć mieszkanie w centrum świata, czyli w sercu człowieka. Dopiero wtedy człowiek będzie zdolny upodobnić się do Boga w czynach. Dzisiejsza Uroczystość kończy w liturgii czas wielkanocny, a rozpoczyna okres zwykły

2. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00.

3. Komunia Rocznicowa dzieci z klas IV dziś na Mszy o godz. 11.00

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiać będziemy o godz. 17.45. Wcześniej, o godz. 17.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu.

5. W przyszła niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – koniec czasu na odbycie spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.
Na Mszy św. o godz. 10.30 Pierwsza Komunia Święta dzieci z klas III. We wtorek i czwartek po Mszy wieczornej, zapraszamy dzieci na próbę. Spowiedź dzieci przystępujących do I Komunii Św. i ich rodzin, w sobotę od godz. 10.00.

6. W sobotę, na Mszy Św. o godz. 7.00, miesięczne spotkanie i odnowienie przyrzeczeń DADzP – przynosimy świece.

7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy Św. o godz. 16.30 wyruszymy z procesją eucharystyczną ulicami naszego osiedla. Prosimy o przygotowanie ołtarzy przez te same osoby i grupy jak dotychczas na ul. Iwaszkiewicza, Malczewskiego, Baczyńskiego i na placu kościelnym.

8. Ruch „Spotkania małżeńskie” zaprasza wszystkie małżeństwa, które chcą wzmocnić swoją więź małżeńską, do udziału w rekolekcjach dla małżeństw. Najbliższe spotkanie w Brdowie, w dniach 31 maja – 2 czerwca 2024. Szczegóły na plakacie i ulotkach w wejściu do kościoła.

9. Wychodząc ze świątyni możemy zaopatrzyć się w prasę katolicką.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i tygodnia, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie.

11. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Józef Salamom z ul. Zduńskiej, śp. Izabela Matusiak z Zelowa, śp. Regina Pająk z ul. Południowej, śp. Romuald Kurowski z ul. Dolnej. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy w modlitwie. Wieczny odpoczynek …