1. Dzisiejsza niedziela dawniej była nazywana Niedzielą Męki Pańskiej, a liturgia słowa poczynając od dziś będzie się koncentrować na Męce Chrystusowej. Stąd już dziś zasłonięte obrazy i krzyże, które mają nam przypomnieć również o umartwieniu wzroku w okresie Wielkiego Postu..

2. Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca Wielki Tydzień. Będzie to bogaty w wydarzenia zbawcze czas dany nam przez Boga jako pomoc dla naszego zbawienia. Obrzęd błogosławienia palm na wszystkich mszach św. Natomiast forma uroczysta poświęcenia palm z procesją dookoła kościoła na Mszy Św. o godz. 11.00. Zachęcamy dzieci, ale również dorosłych do osobistego przygotowania palm.

3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale – w każdą niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Droga krzyżowa – w piątki o godz. 17.30;

4. We wtorek, 19 marca, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona naszej Diecezji. Tego dnia oficjalnie zakończymy Rok Jubileuszowy 900-lecia Diecezji Włocławskiej. We wszystkich kościołach sprawowana będzie uroczysta Msza św. dziękczynna za 900 lat Diecezji Włocławskiej, podczas której wybrzmi hymn Te Deum („Ciebie Boga wysławiamy”).

5. W sobotę, 23 marca, od godz. 10.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii. Pomóżmy chorych przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

6. Wszystkich, którzy chcą przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zapraszamy w poniedziałek, 25 marca, na Msze o 7.00 i 18.00. Tego dnia będzie można złożyć Deklaracje DADzP.

7. 13 kwietnia organizujemy parafialną pielgrzymkę do Częstochowy, w ramach Diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę, jako dziękczynienie za Nawiedzenie Matki Bożej w parafiach naszej Diecezji. Zapisy w kancelarii parafialnej.

8. 23 marca od godz. 12.00 będą do odbioru szatki na I Komunię Św.

9. W tym tygodniu chcemy zakupić paszki żywnościowe dla biednych w parafii. Gdyby ktoś chciał się jeszcze przyłączyć do tej akcji, to może złożyć ofiarę do puszek w kościele z napisem JAŁMUŻNA POSTNA.

10. Aktorzy Amatorskiego Teatru Cultus zapraszają na przedstawienie Męki Pańskiej w naszej świątyni – dziś o godz. 19.00.

11. Wychodząc ze świątyni możemy zaopatrzyć się w prasę katolicką.

12. W kiosku są do nabycia Baranki wielkanocne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dzieła prowadzone przez Caritas Polska. Cena 10 zł.

13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i tygodnia, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie.

14. W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Danuta Wołk z ul. Śnieżnej. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy w naszej modlitwie. Wieczny odpoczynek …